Mit akart a költő valójában?

Sok híres, vagy hírhedt idézetet szajkózunk, vagy szajkkóznak naponta a világban, de belegondoltunk valójában mit is jelentenek? Válaszold meg egyedi értelmezéseddel az idézetet, majd adj fel egy újjabb klasszikust (vagy nem klasszikust)

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Kandabula2015. december 16. 20:14

Válasz: de sajnos nem tudom elolvasni.

Új: "Ha én egyszer kinyitom a számat!"
(Kabaré-szöveg)

Sida2015. december 16. 20:11

Válasz:rátiporhatsz, van hiszen birka...

Új: "Ó áldott, ó áldott a keze írása!"
(Arany: Mátyás anyja)

Kandabula2015. december 16. 18:12

Válasz: a költő valójában azt akarta ilyen bonyolultan kifejezni, hogy ":A hurka télen-nyáron jó."

Új: "nem tesz semmit, gyapjúkalap"
(Alfonzó reklámfilmje)

gersti2015. december 16. 12:36

válasz.A tavasz és az ősz között.

új:A hurka télen-nyáron jó.(régi reklámszöveg)

Sida2015. december 16. 09:18

Válasz: Ki ne mondd!

Új: "Hol van az a nyár, hol a régi szerelem?"
dal

Törölt tag2015. december 16. 08:53

Törölt hozzászólás.

Sida2015. december 15. 23:22

Válasz: Sajnos a legfontosabb dolgokból csak egy van...

Új:"Öt török öt görögöt dögönyöz"
(Nyelvtörő)

Grigo_Zoltan2015. december 15. 19:54

Válasz: A Párt hű katonája vagyok.

Új: Mennyivel könnyebb volna, hogyha két életem volna. ( Piramis )

Kandabula2015. december 15. 19:47

Válasz: rátalált a bú-kútra

Új: "Nem szól szám, nem fáj fejem."
(mondás)

gersti2015. december 15. 14:10

válasz:Őszülök.

új:"S ont monoton bút
konokon,s fájón..." (Verlaine)

zlatibor-12015. december 15. 11:04

Válasz:Tulajdonképpen , eredetileg anyósom hallgatásairól akartam írni könyvet, de 1 oldalnyi anyagot se tudtam összegyűjteni!

Új: "Deres már a határ..."
Nóta

Sida2015. december 14. 22:14

Válasz: de nem magyarul beszél.

Új: Doktor Murke összegyűjtött hallgatásai
(Heinrich Böll könyve)

Edeke2015. december 14. 21:29

Válasz: E=mc2,,,,és másnap kijózanodva Eisteinnek, fogalma sem volt hogy ez mit jelent...

Új: a csendet hallgatom
Uzelman János: Őszi est

Kandabula2015. december 14. 21:28

Nézem a Google-n, kik születtek dec. 18.-án, bár ez nem az említett "reklám" kategória és nem gondolom, hogy milliók várnák: Steven Spielberg, Esterházy (I.) Miklós József herceg, császári-királyi tábornok, a fertődi kastély építtetője, Gyurkovics Tibor, Kossuth-díjas költő, író, pszichológus, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja, Kóka Ferenc festőművész, Káldi Nóra, Jászai Mari- és Erzsébet-díjas színművésznő, Brad Pitt amerikai színész, Christina Aguilera amerikai énekesnő, Joseph John Thomson angol Nobel-díjas fizikus, az elektron felfedezője, Habsburg–Lotaringiai Ferenc Ferdinánd főherceg, az Osztrák–Magyar Monarchia trónörököse, Gladys Cooper színésznő, George Stevens Oscar-díjas filmrendező, Zelk Zoltán költő, Willy Brandt német szociáldemokrata szövetségi kancellár, Ossie Davis színész, Keith Richards a Rolling Stones együttes gitárosa, Katie Holmes színésznő és még sokan mások. Láthatod, hogy komolyra vettem a dolgot.

Kandabula2015. december 14. 21:05

December 13.-án írtad, hogy már csak 5 nap. 13+5=18. Vagyis december 18. Nekem ez nem mond semmit. Úgy tűnik, másoknak sem, így tulajdonképpen 5 napig állt volna a játék, amíg eljutunk a kérdéses, - mint említetted - milliók számára fontos reklám poénjához. Vállalom a tudatlan tahó szerepét. Egyébként többeket kérdeztem, mert kedvelem a rejtvényeket, de ismerőseim közül senki nem tudta. Egyébként tényleg nem érdekes, hogy honnan van és miről szól ez a nemzetközi reklám. (Talán egy új okostelefont akkor hoznak forgalomba...)

Törölt tag2015. december 14. 21:04

Törölt hozzászólás.

Edeke2015. december 14. 20:50

(nos, Kanda pont Te adsz fel olykor szólás-mondást, dalt, ezt azt. Ha azt írom: Csak öt napjuk maradt....az nem elég? Fontos az hogy honnan van? Hidd el, sok millióan vannak a világban akik tudják ezt és együtt számolnak vissza a reklámmal. Te szakítottad meg a láncot a kérdéseddel, pedig csak válaszolnod kellett volna a feladványra. Mint ahogy most megetted. )

Kandabula2015. december 14. 20:37

És az hogyan illeszkedik ehhez a játékhoz? Merthogy most megszakadt, miután nem tudunk mit válaszolni a " Kapaszkodj! Csak öt napjuk maradt, amíg.....
(ugye nem kel mondanom minek a rekláma)" kérdésre. Bár én megpróbálom:
Egy hölgy menstruációjára várunk, így a reklám nem más, mint a szárnyasbetét!

Új: "E=mc2"
(Vers Einstein képletére: http://lyricstranslate.com/hu/emc2-emc2.html)

Edeke2015. december 14. 20:26

Az az erő felébred megérkezik 4 napon belül

Kandabula2015. december 14. 20:25

Én kicsit izgulok.