2012. december 21.

Csevej a legújabb világvégi teóriárákról, nézetekről, véleményekről, tudományos, féltudományos, babonás, biblikus, világi s egyéb kutatásokról...stb

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

10082012. december 25. 17:46

Én kereszténynek vallom magam, de nem hiszek a világvégében:
szeretném ezt eloszlatni azok fejében, akik ezt gondolták rólam.
A Föld megsemmisülhet és az élővilág is, de a világ nem a földet
létet jelenti csak, hanem az univerzumot...azt pedig kétlem, hogy
annak valaha is vége lesz  :)

Törölt tag2012. december 23. 18:51

Törölt hozzászólás.

nyarfas.anna2012. december 23. 17:44

Csak a keresztények várják, ezért nem is értheted. Azért várják, mert élhetetlenné válik ez a világ.

Törölt tag2012. december 23. 14:31

Törölt hozzászólás.

nyarfas.anna2012. december 23. 14:27

Ez az egész téboly a világvége lejáratására volt.
A keresztény kultúrkörben szinte mindenki tudja vagy tudhatná, hogy nincs időmeghatározott világvége.
Azért nincs, mert mi emberek járulunk hozzá, mi magunk termeljük ki a válságot minden területen.
Az ember okozta kataklizmától ment meg Isten.
A világ végének ha nincs is időmeghatározása, de vannak jelei, amiből lehet következtetni a közelségére.
Addigra azonban annyira lejáratódik a világvége várása, hogy kevesen fogják komolyan venni.

alberth2012. december 23. 14:19

Már több megjövendölt világvégét is túléltünk és még fogunk is! Így gondolom, pedig nem tartom magam jósnak.
Sok a hiszékeny ember, kell a szenzáció és persze egyes köröknek jó üzlet egy-egy ilyen hiedelem fenntartása. Persze, számos különféle természeti- és kozmikus veszély leselkedhet a földlakóra. De kétlem hogy az ilyesmit az ősidőkben már napjainkra meg tudták jövendölni.

bakonyiili2012. december 23. 14:07

Na ez sem sikerült! Valahol nem volt egyetértés!

Törölt tag2012. december 22. 16:25

Törölt hozzászólás.

10082012. december 22. 16:07

Nekem meg a jövő héten végig gályáznom kell a Tescoban Karácsony kivételével  :)

Marie_Marel2012. december 21. 22:58

Elmaradt. Így mégis csak be kellett fizetnem a sárga csekkeket...  :-(

Edmond2012. december 21. 20:16

Világvége versike... :-D

Klikk-ej már a linkre drága,
Olvas néhány viccet mára.
Hülyeségnek nincs határa,
Mai napnak okossága.

Erre, arra, jobbra balra,
Világvége? Mászok falra!
Te is készülsz már a bajra?
Bolygó közi nagy viharra?

Vicc ez tudom, csak egy tréfa!
Mondta Ádám, meg az Éva!
Fészbukodon megy a séta,
Géppel írva, nem is kréta.

Tele van a puttony bébi,
Jogaimat ki védi?
Lépjek ki? Vagy mit csináljak?
Szemétben én kapirgáljak?

Nem értem én a sok osztót...
Kihuzzom az áramelosztót!
Olvasni itt a sok prosztót,
Világvégét így megosztót!

Bántani én nem akarlak,
Ezzel én hát nem zavarlak!
Verset írtam önmagamnak,
Olvasóim tán akadnak!

2012.21.12.

bakonyiili2012. december 21. 14:55

Kedves Torzo 52! Nagyon egyetértek! Úgy veszem észre, azért egyre többen / ha lassan is!/ de ezen a véleményen vannak! Minél többen mondjuk, annál előbb felhallatszik a '' nagy házba'' is, ahol e-szerint kellene döntést hozni!!!!

Törölt tag2012. december 21. 12:35

Törölt hozzászólás.

Marie_Marel2012. december 21. 10:36

Én vásárolni megyek éppen, hogy a következő napokon kényeztethessem a családom gyomrát.  :-)

SemperAugustus2012. december 21. 10:32

még 8,5 óra, ma egész nap iszunk.
http://events.slooh.com/

torzo522012. december 21. 02:32

ÉN' amikor azt írtam, hogy egy másvilág, akkor ezalatt egy ébredést értettem, amire szüksége volna az embereknek az emberiségnek ahhoz, hogy betudják tölteni azt az isteni törvényt, ami így szól: ''Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.'' Nos, ha az emberiség megérik arra, hogy ezt magáévá tegye, akkor nem kellene félni senkitől, nem kellene kulcsra zárni az ajtókat, mert ezzel a törvénnyel betöltene a nagy parancsolatot is, amely így hangzik: '' Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat.'' És tudod mi a legnehezebb? Magadat szeretni, megbocsátani, mert másoknak is csak akkor tudod ezt megtenni, ha magadnak is megtudsz bocsátani, mert akkor magadból adsz, mint ahogy Isten is magából adott és így lettünk élő lélekké.

Törölt tag2012. december 20. 10:39

Törölt hozzászólás.

torzo522012. december 20. 07:51

Amikor egy világnak vége van azután logikusan az következik, hogy kezdődik egy másik, azaz egy másvilág. Ahogy szokták mondani: Majd a másvilágon! És igazuk van! Ugye milyen érdekes a magyar nyelv? Alfa - Omega kezdet és vég. Egy körforgás.

Torpilla31812012. december 20. 01:17

Hát majd megtudjuk..vagy nem..

néztem a napokban egy maya dfmet. Hogy mit jósólnak, meg ciklusokban volt a teremtmtésük folyamata..minden ciklust tragédia, pusztulás zárt..
minden ciklusban az Istenek tökéletes embert akartak teremteni. Mikor kiderült a hiba, elpusztítottak mindent.
A mayak magukat is ''hibásnak vélték''. Féltek a haláltol, és teremtőikharagjától, ezért elkezdtek emberáldozatokat bemutatni. A halottakat a víztározóikba dobták. Aztán ittak..
Aztán huss..eltüntek..

jó én most nagyon leegyszerüsítettem..

de ha saját naptárjuk volt, okosak voltak, piramisokat építettek, nem tudták, hogy a víz a hullától ihatatlanná válik?

A katolikus vallás a Bibliával együtt azt tartja..igen..világvége..de ha valaki mélyen olvassa felismeri :)hogy arról írtak, hogzmápu tart a világvéje, ha meglátjuk
 :)))
Jó éjt :) ;)
jó kis téma :)

Törölt tag2012. december 19. 23:52

Törölt hozzászólás.