Ajánló: Művészfilmek

ide írhattok címeket, véleményt vagy kritikát a művészfilmekről.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Leber_Mariann2014. március 27. 11:34

Pacsirtaizom2013. január 21. 21:06

Akit érdekel, hogy mire kell odafigyelni egy film elkészítésekor, az nézze meg a 9-es terv a világűrből című Ed Wood alkotást. Szerintem a filmezés legfontosabb, tanítható fogásait ebből a filmből lehet ellesni, mert szinte az összes íratlan szabályt felrúgja. Szinte minden képkockájáról az jön le, hogyan nem szabad filmet csinálni, és már annyira rossz, hogy jó. Ha úgy vesszük, formabontó, merész, teljesen egyedi filmnyelvvel rendelkező alkotás. Abszolutt átjön, hogy Ed Woodnak mennyire szeretett filmet készíteni. Olyan ez a film, mintha egy kisgyerek rendezte volna, aki amikor játszik, el van a saját világában, nem hatnak rá a valóság rideg szabályai.

greentulip2013. január 11. 22:22

Az én kedvenceim:

Maléna- Monica Bellucci főszereplésével
Keserű méz(Bitter moon) -Roman Polanski filmje

alberth2013. január 11. 13:20

Nem nézek művészfilmeket, nem is néztem és nem is fogok. Nézze az aki akarja!

robness2013. január 10. 15:55

tetszik neki a verse...

BZ2013. január 10. 15:17

robness, arra milyen jelző illik, aki saját versét kedvenceli?

SemperAugustus2013. január 10. 14:46

tudjuk, mit jelent, hidd el.  :)

robness2013. január 10. 14:39

szóval a wikipédia szerint meg az a sznob aki alsóbbrendűnek érzi embertársait, és az fiatalok se arra mondják, hogy sznob aki művészeti iskolába jár pedig nyilván őt is érdekli a művészet, hiszen egész életét erre tette fel, hanem arra aki szereti hangoztatni hogy ő milyen művelt

robness2013. január 10. 14:27

''A sznob angol eredetű szó, melyet hagyományosan William Makepeace Thackeray-nek tulajdonítanak, aki a Book of Snobs (A sznobok könyve) című írásában használta először a negatív kifejezést. Eredetileg a „sine nobilitate” azaz „nemességgel nem rendelkező” kifejezés volt a „sznob” szó alapja. Tehát átvitt értelemben az olyan embereket illetnek e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.
Sznob az a személy, aki annak a felfogásnak él, miszerint néhány ember belülről fakadóan alsórendűbb nála, valamely olyan vélt vagy valós indoknál fogva, mint vagyon, pozíció, származás, végzettség, intellektus stb. Gyakran a „sznobság” formája tükrözi az egyén társadalmi és gazdasági hátterét. Jó példa erre az úgynevezett „gazdag sznob” típusa, aki abban a szerepben tetszeleg, hogy gazdagsága felsőbbrendűvé tette, vagy felsőbbrendűsége gazdaggá tette.
Azonban a sznobságot valaki magára is öltheti, mintegy beleélve magát abba, hogy ő is egy bizonyos csoportba tartozik. Ez a fajta sznob ember olyan stílusjegyeket, világnézetet, életstílust vesz fel, ahova valójában még nem tartozik, és talán soha nem is fog. Ilyen az álintellektuális, vagy az álgazdag ember.'' wikipédia szerint

SemperAugustus2013. január 10. 08:57

 :)

mat-star2013. január 10. 08:47

Enchanté möszijö Robnesz!
Le kultúra ugyanúgy lehet a sznobság eszköze, mon ami, mint az a thiviális izéfon, amit említett...A póhokat ki lehet szúhni méhföldekhől, akáh szembeszélben is, de a művészeti táhlatokon a legegyszehűbb, hiszen képesek összekevehni Monetet Manettel...ho-ho-ho....ez felettébb mulatságos nemdebáh?

SemperAugustus2013. január 10. 08:24

találtam egy érdekes cikket ezzel kapcsolatban:
http://pontilyen.blog.hu/2010/10/19/ki_a _sznob

SemperAugustus2013. január 10. 06:29

rendben, maradok a kulturálatlan bunkó.  :)

robness2013. január 10. 00:12

a sznobságot hogy lehet a művészetekhez hasonlítani???
az sznobság az ha van egy iphone od és mindenkinek azt mondod hogy ez a királyság meg ettől leszel jobb ember.
Aki kultúrált, értelmileg eléri azt a szintet, hogy megértse a művészet értékét, az okos, intelligens ember, de te nyugodtan maradj kultúrálatlan bunkó ha szerinted a sznobság a művészeti értékek elfogadása
egyébként ajánlok neked egy filmet, Életrevalók ez a címe, ebben van egy karakter aki jártas a komolyzenében, szereti a modern művészeteket, marha sok pénze van de mégis ugyanúgy viselkedik az utcán felnőtt füves sráccal, na ezt jelent nem sznobnak lenni, és nem az amit te írtál...

SemperAugustus2013. január 9. 22:33

igen, minél nagyobb a sznobság érzése, annál művészibb.  :)

Pacsirtaizom2013. január 9. 22:09

Akkor a beavatottság érzése a lényeg?  :)

SemperAugustus2013. január 9. 21:32

http://www.kislexikon.hu/muveszfilm.html

Pacsirtaizom2013. január 9. 21:27

Kis segítséget kérek. Sajnos nem tudom, hogy mi az, hogy művészfilm. Film, amit művészek alkottak? Film, amit művészek néznek meg? Film, ami a művészetről szól? Film, aminek képkockáin a világ aktuális kérdéseinek lenyomata látható? Film, amin örök emberi kérdéseket vet fel? Lehet művészfilm az is, ami szórakoztat? Lehet művészfilm, ami eredetileg akció? Művészfilm, ami nagyon sok művészeti filmdíjat kapott? Művészfilm, ami később vált azzá? Na de előtte akkor mi volt?  :) Elnézést, tudom,hogy nem ez a téma, csak valahogy próbálom elhelyezni magamban ezt a fogalmat, hogy művészfilm.

robness2013. január 9. 20:49

kedveslypont
Egyébként a Taxidermia nagyon is jó film, Londonban is nagy sikere volt, sok díjat nyert:
37. Magyar Filmszemle Fődíj, Látvány díj, Legjobb férfi mellékszereplő díja (Czene Csaba),
Legjobb női mellékszereplő díja, Gene Moskoviotz külföldi kritikusok díja, Diákzsűri fődíj
42. Chicago Nemzetközi Filmfesztivál - Ezüst Hugo
2. Eurázsia Nemzetközi Filmfesztivál - Legjobb rendező
Transylvania Nemzetközi Filmfesztivál - Rendezői díj
3. Brüsszeli Nemzetközi Filmfesztivál - Irisz díj (megosztva)
16. Cottbus Kelet-Európai filmek fesztiválja - Don Quijote díj
17. Tallin Fekete Éjszakák Film Fesztivál - a Kritikusok Díja: legjobb film

ráadásul Pálfi Györgyöt tartják a legnagyobb kortárs magyar filmrendezőnek.
Szerintem ez a film sokkal igényesebb a hazai alkotásoktól, látványvilágában, stílusában, a dialógusokban igazán, de főleg a mondanivalóban.
Nem azt mondom hogy mindenki szeresse, mert nem mindenkinek jön be ez a stílus, de fogadjuk már el, hogy vannak ilyen emberek, és örüljünk neki, hogy Chicagoban, Brüsszelben nagy sikereket értünk el, én például azokat a filmeket nem szeretem aminek az elején lehet tudni mi lesz a vég mert annyira sablonos, de én elfogadom, hogy vannak ilyen emberek, és nem undorodok tőlük.

simiszabi2011. július 23. 13:46

Sziasztok!

Ami elsőnek eszembe jut az Krzysztof Kieslowski három szín trilógiája vagyis Kék, Fehér, Piros.

Egy kis ízelítő:
http://youtu.be/i9QBCM7i6YU