CLERIHEW

4 sorból áll - rímképlete: AABB - Adj új nevet!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Trebo_Robert2026. június 8. 21:13

Glázser Bozsó nagy költő,
S mert nem tudni, úr vagy nő,
Idézték a tévében
Nyomasek Bobó néven...*

Lajka

*Maradt ebben bökkenő,
Hogy így sem eldönthető -
A nemjóját - a neme.
Antal Imre kellene!

Edeke2026. június 6. 08:47

Szapphó, a költőnő született régen,
Szerelmes verseit olvasom éppen.
Lakhelye szerint, e woman leszboszi,
A leszbi szót mondjuk aztat hogy nem t`om mi..😃

Glázser Bozsó

Perzsi.2026. június 3. 11:01

Próba:

Ulmann Mónika írt a bátyjának egy dalt,
bár abban nem szerepelt, hogy egy gazember mártírhalált halt,
s Velorex sem íródott bele,
László mégis szívvel énekelte.

Szapphó

Edeke2026. június 1. 08:46

Reppelt..ööö repült Marina Raszkova,
nem nézte soha, hogy hova-hova.
Ő lett hazája egyik női höse,
Hogy mi lesz hazájából, nem gondolta ő se....

Gazember Velorex Ulmanmónika László

kevelin2026. május 31. 22:02

Pierre Richard a francia
91 éves ki gondolta volna
Szép Pierre csókot érdemel
És ő majd csókra csókkal felel

Marina Raszkova

erzocsend2026. május 31. 19:05

Marina Vlady mindig Bloody Maryt ivott,
s emellett gyakran Showaddywaddy-t hallgatott.
Színészet mellett megfér az ital s a zene,
Viszockij a férjura vette rá ezekre.

Pierre Richard

Edeke(offtopic)2026. május 31. 08:44

@kevelin: én rontottam el, helyesen Pom Pom, de azért kitalálható volt sztem

kevelin2026. május 31. 07:19

szekrény alján bársony pompom
Tervbe van hogy majd felvarrom
Egyszer majd ha jó kedvem lesz
Éva olykor sürög forog és tesz vesz

Marina Vlady

Edeke2026. május 31. 04:34

Vitéz nagybányai Horthy Miklós,
( katonája bizonyos ponton tetkós 😀 )
Vezette országunk, kormányozta,
A hála neki, az emigrálást hozta..

Pompom

kevelin2026. május 30. 10:30

Rosenfeld Mátyás elött
Az óvodás is fennkölt
Mert nagy úr a muszáj
És mindenki haptákba áll

Horthy Miklós

erzocsend2026. május 29. 15:50

Csicsónénak három lánya közül a legszebb volt Csicsó Lina,
csak egy picivel volt tisztességesebb nő mint a Csicsolina.
A csöcsösség nem ment az erkölcs rovására társadalmunkban,
mert csecsszopókban is megnőtt az értelem a "Nem tudhatom"-ban.

Rosenfeld Mátyás

Edeke(offtopic)2026. május 28. 22:15

@kevelin: hehe, érdekes feladvány......

kevelin2026. május 28. 18:10

Fitos orrú Gábor Zsazsa
otthona lett Amerika
Elfogyasztott jó pár férjet
Így járt aki ilyen szép lett

Csicsolina

Edeke(offtopic)2026. május 28. 15:16

@Perzsi.: nem gond, sőt egy névre jöhet több megoldás,

Perzsi.(offtopic)2026. május 28. 11:44

@Edeke: Elnézést, most visszanézve látom, hogy Staller Ilonát te is feladtad megírandóra, csak a "művésznevén". Mea culpa. Bánatomban megyek, hízom még parányit.🙂

Perzsi.2026. május 28. 11:37

Debreceni kisdiák volt Nyilas Mihály,
tőrbe csalták, ezért volt némi viszály,
kicsi szívét ezek megviselték jó ideig,
de végül mégis csak azt mondta-Légy jó mindhalálig!

Gábor Zsazsa

Edeke2026. május 28. 06:18

Staller Ilona a legolaszabb magyar,
Bár a hírneve a mi szájunkban fanyar,
Volt ő képviselő- olaszhonról kórkép-
Cirkuszt és p..nát kért, akkor is a pórnép..

Nyilas Mihály

Perzsi.2026. május 25. 11:41

Ditrói Puskás Tivadar,
Edisonnal dolgozott, nem zavar,
sőt, felvillanyoz a tudat,
hogy a telefonhírmondónak taposott ki utat.

Új: Staller Ilona

Trebo_Robert2026. május 25. 08:37

Hogy ki Dr. Kiss Egon?
Megmondja egy telefon:
Harminc, nulla, kilences,
Három négyes, két hetes.

új: Ditrói Puskás Tivadar

játékon kívül
Dr. Kiss Egon doktor
Bajt detektál, majd blokkol,
Ultrahangmérnök-mágus,
Belsőszerv-fotográfus.

kevelin2026. május 25. 07:04

Ötvenhétben született
Nagyon sokat énekelt
Meghalt kilencvenötben
Autóbalesetben

Új: Kiss Egon