Kávéház a Tejút végén

Napközben (szolid??) irodalmi kávéház, este viszont itt ver tanyát a Magányos Vagányok Klubja. a mixerlányokon sakáltanyás blúz a színpadon + élőben soul a blues

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Marie_Marel2014. október 25. 13:17

Akkor a szabály szerinti beugróm:

Kávéház a Tejút végén

Kiszűrődnek innen kába, lágy dallamok,
a Tejúton, jobbra, Fiastyúk andalog.
Csendes éjszakában hajkan szól a soul,
a Nagymedve éppen kis méznótát dalol.
Kiskocsmánk sarkában zümmög a kandalló.
Nem divat itt benn az úri pantalló.
Hajnalig cseveghet itt minden poetes,
mindegy, hogy a szava rímes, vagy nem rímes.
Beszélünk sok mindent: amatőr, vérprofi,
megférünk jól itt bent, csak jó szót hallani.

Szép napot mindenkinek!  :-)

szederfalu(moderátor)2014. október 25. 12:12

@voodoo: inkább civilként jönnék, de a poént nem hagyhattam ki  :)

palko642014. október 25. 12:01

@voodoo:
Épp ma reggel lamentáltam azon, hogy Levente fórum oldalán kifejtem gondolataimat a vitáról, a barátságról, a fejlődésről, az alázatról, az önismeretről, az eleganciáról, a belső erők feszítéséről, az egóról és a nyitott tenyerekről. Tehát valamiképp, az emberről és az életről, legalábbis ahogy én képzelném... És akkor te már le is raktad ennek az oldalnak az alapjait..) Rakjunk le - szerintünk - jó alapokat, és arra építeni is jobban lehet.
Te, akit az ártérben találtak :), biztosan tudod, milyen sokat számítanak a cölöpök (nem a néhai Horn Gyula miniszterelnök, ugyanilyen című könyvére gondolok), amikre építkezni lehet. Talán jobb hasonlat is, mint az alap. Azt hiszem, vannak itt sokan, akiket nyugodtan lehet cölöpnek tekinteni. /Megalapozottan! :)/ És a cölöpök számát lehet bővíteni - így lesz belőle majd pl. móló (csak be kell deszkázni), míg az alaphoz nehézkes, költséges és veszélyes hozzányúlni, főleg, ha monolit...
(folyt. köv.)

voodoo2014. október 25. 11:36

@palko64: Palkó, kiírjunk itt is egy pályázatot? Legyen a Kit (mit) tartasz a kezedben éppen? a címe?  :)) Csak hülyülök, de egy-egy verset vagy alkotóját azért felboncolhatnánk itt közösen. Elsősorban olyat, aki önként vállalkozik rá. Munkámban sokszor segít a brainstorming, kielemezzük az ügyet, mindenki elengedi a fantáziáját, szabadon asszociál. Ilyesmire gondolok. Meg az ebből logikusan következő páros, vagy többes verselésre. Miklós említette, hogy többen is írnak itt párban. erről jutott eszembe, hogy Levente versenyének végeredményéből egy ilyen láncversekben is érdekelt költő nagyon hiányzott: Pődör Gyuri. / @gypodor: / Miklós mellett ő a Poet egyik legkomolyabb oszlopa itt

voodoo2014. október 25. 11:20

@szederfalu: egyél, igyál, szívesen látunk (vesztegetünk) reggeltől estig, de éjfélkor kitesszük a 18-as karikát. Reggel majd kitörlöd az egészet  :D :D

voodoo2014. október 25. 11:18

@palko64: na még épp időben... éppen indulni akartam.  :) Jánost én is figyelem egy ideje, ez a vers pedig jó lesz beugrónak mindkettőtöknek. A zárójelbe tett név-linknél a zárójelek mögött és előtt kell egy-egy leütésnyi hely... / @Schmidt_Aladar / valahogy így. A gyerekszobáról csak annyit, hogy a mellett, hogy kitartok a saját verzióm mellett, hogy a Duna parton, az ártéri erdőben, könnyű séta közben találtak rám a szüleim, mégis zsenge koromban hozzákezdtek a nevelésemhez. Később elfogyott a nád a környéken és elég értelmes voltam már ahhoz is, hogy csak akkor sírjak, ha nagyon kellett. Ezért a makarenkói nevelési princípiumokat felváltották a kissé liberálisabb megoldások, például a büntetés kilátásba helyezése. Ez legtöbbször el is érte a hatását... Sok évvel később jöttem csak rá, hogy milyen hasznos is ez a módszer. (Most nevetni fogsz...), az egyik polgári jog proftól vettem az azóta is sokszor bevált mondatot, amit ő arra az esetre ajánlott, amikor a rendőr megállítja a kocsit, és nem véletlenül... Az ominózus mondat: "Biztos Úr, szánom-bánom amit tettem, de nálam a büntetés kilátásba helyezésével is eléri a célját!" Kipróbáltam, 10-ből 10x bejött. Eltart egy ideig, mire pontosan megértik, mit is mondtam, de utána elmosolyodnak, és elengednek, hiszen a figyelmeztetést, mint rendőri intézkedést a rendőrsuliban is oktatják. Igaz, nem olyan jövedelmező, mint a helyszíni bírság.  :-)

palko642014. október 25. 11:17

@szederfalu:  :) :) :)
Bájos vagy! :)
Itt talán kevesebb dolgotok lesz. :)
(legalábbis reméljük...)

szederfalu(moderátor)2014. október 25. 11:09

És megjött az első ellenőrzés :p

palko642014. október 25. 10:57

@voodoo:

Kedves Voodoo!

Levente még biztosan nem ébredt fel! :) Olvastam, hogy hajnali két óra körül érkezhetett haza... :) Így én vagyok az első vendég, bár lehet, hogy míg ezeket a sorokat pötyögöm, más időközben megelőz, de ezt nem fogom bánni. :) Egyelőre italokat nem hoztam magammal, sőt saját verset sem. Viszont hoztam egy pontosan idepasszoló írást, az általam mind stílusában, mind személyiségében és emberségében nagyra tartott Schmidt János /@Schmidt_Aladar/ barátunktól, aki mintha látnokként írta volna ezt a verset erre az alkalomra. Vagy pedig mégsem lakatlan a rajtunk kívüli Világegyetem. :)

Nem mindig volt külön gyerekszobám - majd egyszer megírom, vagyis hát elkezdtem írni egy könyvben, de még csak pár oldalnál tartok -, és most sem élek tipikus értelmiségi életet (erre meg azt szoktam volt mondani, hogy nem értelmiségi vagyok, hanem értelmes :), így nem tudom a szokásokat... Viszont hallottam, hogy egy klubba meghívás alapján lehet bekerülni. Én most elsőként Jánost hívnám meg. :) Természetesen hozok majd egy saját (rövid :) verset és borokat is.

Jóravaló rosszaság
(Schmidt János verse)

Tejút-menti ködös Andromeda bárban,
rendszeresen bolygók nap-holdudvarában,
pokol angyal táncol mennynek ördögével,
s keringő-spiráljuk emberi lényt sékel.
Mete-orrból tüsszent élettartalmú víz,
cseppjeibe fagy ott élővilág múlt-íz,
vallást szül az átélt félelmek fohásza,
társ a dalom, kántál épült templomában.
Máglyára visz minket álszeretet lelke,
alvilág felé is jó szándék követ le,
fekete és fehér hétköznappá szürkül,
átok az áldásban kárt hozva üdvözül,
balszerencse talál lóherét a réten,
sátáni füst piszkít az ég felhőjére.
Rossz a jóval együtt kíséri az embert,
küzdelmük, míg élünk, soha nem ereszt el.

Baráti üdvözlettel és köszönettel: Palkó

voodoo2014. október 25. 09:56

A zárójelek miatt nem minden név-link sikerült ... @lukacsleopold @Kicsikinga @palko64: és @jusziko: bocs...  :-)

voodoo2014. október 25. 09:47

Hozom a beugrómat, a szabály, az szabály... Utána legurítok egy Shakesbeer-t

Hol holt, hol nem holt

Hol kényezteti Rómeót az élet,
Hol szép álmok közé repíti Júliát,
Hol szárnyra kelnek a remények,
Hol megfagy körülöttük a nyár,
Hol elfelejtkezik róluk a végzet,
Hol megérkezik értük a Halál...

voodoo2014. október 25. 09:46

Pár szabály, tartsd be, mert különben jönnek a szankciók. (ez az utolsó pont mellesleg)

1, Beugró egy vers vagy más írás, addig + se szólalj, amíg ezt le nem adod a bejáratnál.
2, Étel, ital, szék ingyen van, erre valók a szponzorok
3, Moderáld magad, a moderátoroknak is saját helyük van, remélem nem nekem kell kidobnom aki átlépi a határokat
4, Ha lehet, mindig jelöld be kinek írsz éppen, hogy követni lehessen titeket. Hogy jelöld be? @lukacslevente: így…
5, Lesznek törzsvendégek, akiknek már most a székük háttámlájába karcolom a nevét. Légy szíves ne ülj egyikük helyére sem.
6, Vitatkozzatok, de ne kötekedjen senki, ne provokálja a másikat és ne lépje át a kölcsönös tisztelet határait, mert Pali (@palko64: ) bepereli, Miklós ( @M.Laurens: ) pedig ír rólad egy groteszket, én pedig máris kezdek formázni rólad egy vudubábot.
7, Szankciók: a, kitiltás egy napra, egy évre, 100 évre b, nincs több ingyen pia, sütit se kapsz b+ c, ha + ki kell hajítanunk innen, tényleg nagy (z)űrben leszel, mert erre már se a kurta farkú malac, se az Enterprise nem jár. Max E.T., de vele se mennél túl sokra.

voodoo2014. október 25. 09:45

Volt (van?) egy hely, Bermuda Háromszög néven futott. Az ember fogta az üres üvegeket, közölte anyuval, hogy boltba megy (ő még rá is csodálkozott, de csak annyit mondott: - A szemetet is vidd le akkor!!). Na most akkor üvegek a szeméttel együtt a kukába, és irány a Bermuda... Ugye nem kell magyaráznom a zseniális vendéglátói gondolatot. Első gondolatom ez volt, de már az előzmények miatt sem lenne túl eredeti ötlet. Azért nyitom meg a Kávézót itt a világ legtávolibb, de legmosolygósabb végén, mert Jusziko (@jusziko: ) unszolására felvásároltam az összes szomszédos telket is a környéken. Így legalább garantált a jó szomszédság is.
http://blog.poet.hu/voodoo/majd-hivlak-a -yodafone-on

Mivel magam eléggé elfoglalt vagyok, nem szívesen vállalom fel, hogy éjjel-nappal itt üldögéljek veletek és felszolgáljam a kávét, teát, italokat, stb. Levente (@lukacsleopold :) pályázatos fórumában olvastam, hogy Kingus (@Kicsikinga :) bedobott a közösbe egy tepsi linzert. Lányok, nagyon pofátlan kérés, hogy a kajáról itt is ti gondoskodjatok??  :))
A falra kifüggesztek majd pár szabályt, amit tartsatok be, mert ha innen kirepültök, akkor nagy(z)űrben lesztek, lévén, hogy ez rögtön az első telek a semmi szélén...

Mielőtt elfelejtem, a késő esti program: http://blog.poet.hu/graspingwhispers/(no t-so)-lonely

Remélem idecsábítom @jusziko:-t és @rimkontar:-t is, hogy szokásos zseniális esti agymenésüket ezentúl itt folytassák, a hangulat máris garantált. Én + éjfél (és pár whisky után) beülök a zongorához és nyomom a háttérzenét...

1...105106107

Az oldalon sütiket (cookie-kat) használunk egyes funkciók (úgy mint belépés vagy beállítások elmentése) biztosításához, valamint biztonsági okokból. Harmadik féltől származó sütiket használunk a megjelenő reklámok személyre szabása és statisztikai adatok gyűjtése érdekében. A sütikről részletes tájékoztató olvasható adatvédelmi tájékoztatónkban. A süti beállításokat lehetőség van személyre szabni ezen az oldalon vagy az "Elfogadom" gombra kattintva hozzájárulhatsz az összes süti használatához.Elfogadom