Ki az igazán tehetséges a verselésben?

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

szegenyferenc(offtopic)2017. július 28. 16:24

"Parádés" betűvicc volt, bocsánat!

Azt mertem válaszolni a fórum címadó kérdésére, hogy: HáTén

Kandabula2017. július 27. 21:22

Miről beszélgetünk?

szegenyferenc2017. július 27. 18:17

H
T

Maria_HS2017. július 12. 21:49

Tanult barátom szerint...magyartanár..az a jó verselő...
- aki- érti a versmondanivalóját...
-aki- ott vesz levegőt...ahol lehet, és úgy teszi azt, hogy nem veszik észre..
- hallottam verset olyan gyönyörűen... szavalni..olyan embertől akinek
..-6- elemi..volt a végzettsége...
-hallottam verset "pocsékul" szavalni..diplomástól,
hogy nem találtam rá szavakat...
Véleményem szerint..a versmondás nem bizonyítványfüggő....
-S azt is megemlítem, hogy a
-versolvasás.
-versmegértésénél sincs nagy szerepe a diplomának...
Megkockáztatom, hogy leírom a
-versíráshoz sem kell diploma..
Számtalanszor: kiderül, hogy az olvasónak fogalma nincs arról, hogy a versírója..miről írt...csak véleményt alkot..
Persze ez csak az én véleményem..s tudom, hogy vannak szabályok..de sok olyan verset olvasni itt-ott..ahol minden vessző a helyén van..szabályos..és mégis..valami hibádzik..

antalsara2017. július 11. 22:51

Nehéz összefoglalni. Az " istenadta" tehetség átüt a sorokon, de szem- ész- lélek kell hozzá, hogy azt az olvasó megérezte!

Timea392017. június 8. 15:52

@designo: nem vagyok "tehetség" s még nem kaptam kritikát,de ha kapnák sem sértődnék meg hisz az építő jellegű kritikákból tanulunk s sértődés helyett örülnék neki! :) :))...többiek nevében nem nyilatkozhatom  :))

designo2017. június 8. 15:25

"érdekes"

designo2017. június 8. 15:24

Érfekes...senki nem tartja magát tehetségesnek itt, mégis, egy kritika után mennyi sértődött "tehetség" méltatlankodik...ki érti.

Timea392017. június 8. 14:33

Olvasgattalak itt titeket s valamilyen téren mindenkinek igaza van...Mivel különbözőek vagyunk így eltér a véleményünk is s máshogy gondolkodunk. Mindenkinek mást jelent a tehetség mást tart jónak vagy rossznak.Vannak a verselésben szabályok ez tény s van ki betartja van ki nem ettől független lehet tehetséges vagy épp tehetségtelen.Sose tartottam magam tehetségesnek legyen az vers vagy akár éneklés, torta készítés (miket szintén sűrűn művelek). Tudom hogyan kell(vagy kellene) s kicsit értek hozzá, de ha nem is a szabályok szerint, de szívvel lélekkel teszem ,csinálom s szerintem csakis ez számít!! Igaz nincs sok olvasóm,de azért rossznak sem vélem verseim...amúgy sem az számít hányan hanem hogy kik olvasnak!...Blogomba tettem be pár versem s gondolataimról írást...ki akarja elolvassa ki nem nem!...ez nem kényszer :))...A témához visszatérve szerintem mindenki tehetséges különböző mértékben különböző okból kifolyóan ki szívből ír s megérteti magát olvasóival...Őszinte leszek hozzátok mivel én nem igazán értem s ismerem a versírás szabályait(Hisz mindig csak érzéseim gondolataim szedtem rímekbe s bármikor bármiről képes vagyok írni) így vannak olyan versek (főleg amik nem mindig rímelnek) miket többszöri elolvasásra sem fejtek meg vagy nagyon nehezen... :( Ezért sem tartom magam tehetségesnek csupán egy fűzfa poétának ki gyerekkora óta szereti s ontja a rímeket s riogatja a hímeket! :)))))...üdv Tímea

Törölt tag2017. június 6. 01:40

Törölt hozzászólás.

dreaming582017. június 5. 10:26

@goreny10: A versírás nem egy szakma. Nem elég a szabályokat tudni és követni - az talán nem olyan nehéz. Ha nincs benne a szíved-lelked, akkor csak "futószalag-darab" lesz az eredmény.
Ha pedig tehetséges valaki, akkor szabályok szigorú betartása nélkül is tud maradandót alkotni.
Tengernyi zseniális költeményt találhatsz nagyjaink művei közt, melyek felrúgnak (szinte) minden szabályt  :)

feketeedem2017. március 14. 10:47

A művészetben szigorú szabályokról beszélni... Erősnek érzem. @hangyasi -val értek egyet, nincsenek dogmák s nincsenek szilárd korlátok. A közönség az adott korban elfogadja azt a stílust vagy nem. Ez dönt. Bár azt is meg kell hagyni, hogy nem az a legtehetségesebb, akit a közönség leginkább ajnároz s attól, hogy valakiről szó sem esik még lehet roppant tehetséges. Az evolúcióban is van járulékos veszteség. Sajnos itt sincs másként.

hangyasi2017. március 14. 09:54

@goreny10: A versek írása maga a szabadság, én tartom nem lehet szabályok közé szorítani. Ki igazán tehetséges? Aki bármilyen, értsd: szabályos vagy nem szabályos versírás keretében az emberekhez tud szólni. Az, hogy hány emberhez teljesen mindegy. Rengeteg művészt csak a halála után fedeztek fel vagy kezdtek megérteni. Életében azt tartották róluk, hogy nem tehetségesek, szabályokat hágnak át az adott művészeti/irodalmi ágban. Ám az idő mégis rengeteg alkotót utólag kőkeményen igazolt.

goreny102017. március 14. 08:04

Aki ismeri a versírás szabályait és azt teljes mértékben végre is tudja hajtani. Nem elég csak ismerni, alkalmazni is tudni kell. Aki ezt meg tudja tenni, arra már mondható, hogy TEHETSÉGES.

Kandabula2017. március 8. 20:33

Amennyiben verselés alatt nem versmondást, hanem versírást értünk, akkor a kérdés nem válaszolható meg. Talán azok a szerencsések, akiknek az élet minden történéseire rím, vagy vers jut eszébe. (Megy az utcán és minden történésre van egy versszerű reagálása. Olyan romhányis...) És ennek semmi köze az alázathoz.

Kandabula2017. március 3. 23:15

@Pera76: bizony, bizony.

Pera762017. március 3. 12:33

@Kandabula: Az alázat jelenléte nem garantál tehetséget.
A tehetség születési bakfic, olyan, mint az ész, akinek nem adtak belőle az istenek, annak nem is kell vele bajlódjon.
Az alázat tanulható, csak sajnos egyeseknek egy élet is kevés a gyakorlatra.

Kandabula2017. március 2. 21:16

Én is alázatos lettem, így aztán tehetséges.

Kandabula2017. március 1. 18:40

@janow: no nem egészen. Egyértelmű megállapítást nyert, hogy alázat kell.

janow2017. március 1. 16:34

Szóval igen :)