Programok az Írószövetségben - Magyar Írószövetség Székháza, 1062 Budapest, Bajza utca 18.

Az estet megnyitja: Szentmártoni János a Magyar Írószövetség elnöke. Az est során bemutatkozik: Adonyi Sztancs János, Anga Mária, Bíró Gergely, Boldogh Dezső, Papp Für János...

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Marie_Marel2014. június 21. 18:50

Ma az Írószövetségben: Írók éjszakája (A Múzeumok éjszakája rendezvénysorozat keretében)
A Magyar Írószövetség sok szeretettel vár minden érdeklődőt a Múzeumok Éjszakáján tartandó rendezvényeire.

A helyszínen megvásárolhatóak a karszalagok, melyek belépést biztosítanak a Múzeumok Éjszakájában résztvevő összes intézmény minden programjára.

Vásárolja meg nálunk sorban állás nélkül a karszalagját, cserébe meghívjuk egy pohár csapolt sörre és megajándékozzuk egy könyvvel.
http://www.iroszovetseg.hu/irok-ejszakaj a-2014/

Marie_Marel2013. április 8. 22:06

rapista2013. április 8. 21:45

Kedves Barátaim, Szerzőtársaim!
Április 11-én Budapesten, az Írószövetség és az Ex Libris alapítvány könyvtárában felolvasok (meghívó a blogomban!)
Április 18-án Szegeden, a Somogyi Könyvtárban önálló estem lesz.

http://blog.poet.hu/rapista/meghivlak-be nneteket#hozzaszolas

Marie_Marel2012. október 10. 19:49

Akik voltak nyáron a Hajdúböszörmény Írótáborban, annak felhívom a figyelmét a következő programra:

EX LIBRIS Könyvtári Alapítvány
1062 Budapest Bajza u. 18.

Október 18. (csüt.) 18 óra - Ferdinandy György író, műfordítóval Csender Levente író beszélget

Marie_Marel2012. október 10. 19:43

Az EX LIBRIS Könyvtári Alapítvány szeretettel várja októberi programjaira:

október 4. (csüt.) 17 óra - a Muravidék Kulturális folyóirat bemutatója
október 11. (csüt.) 17 óra - biblioterápiás foglalkozás Sóron Ildikóval
október 16. (kedd) 18 óra - Filip Tamás és Nyírfalvi Károly versesköteteinek bemutatója
október 18. (csüt.) 18 óra - Ferdinandy György író, műfordítóval Csender Levente író beszélget
október 30. (kedd) 18 óra - Weiner Sennyey Tibor költő zenés felolvasó estje

EX LIBRIS Könyvtári Alapítvány
1062 Budapest Bajza u. 18.

Marie_Marel2012. október 10. 19:43

Miskolciak, figyelem!

Irodalmi fonó

A Gömörország Regionális Kulturális Egyesület, valamint a „Múzsák kertje” Alapítvány és Baráti Köre meghívja 2012. október 12-én, pénteken délután 5 órára, verses-boros beszélgetésre a „Múzsák Kertjébe” - Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum Nonprofit Kft. Feledy háza - (Miskolc, Deák tér 3.)

http://www.iroszovetseg.hu/hirek.php?id= 218

Marie_Marel2012. március 2. 21:28

Versek szódával

http://www.koltokmaskepp.hu/informaciok. html

http://www.koltokmaskepp.hu/images/kep6. jpg

furjanos2011. május 9. 13:39

köszönöm szépen, igazán kedvesek vagytok  :-)

19702011. május 6. 21:35

Örülök Marie, hogy Te ott voltál!! :-) Janónak tiszta szívemből és két puszival gratulálok! :-)

purzsasattila2011. május 6. 21:24

Köszönjük a beszámolót, Marie!
Tényleg nagy élmény lehetett!
Jánosnak meg óriási gratula!!! Büszkék vagyunk rád!
 :))

Marie_Marel2011. május 5. 22:49

 :-))
Az volt igen. Tele vagyok élménnyel.

Csuti7292011. május 5. 22:34

Mégegyszer gratulálok Jánosnak, tényleg nagy jelentőségű nap lehet ez az életében!  :)) Szóval, János: büszke vagyok rá, hogy már pontozta a versemet (szubjektívan persze) egy írószövetségi tag!  :)))
Marie, köszönjük a beszámolót, biztosan érdekes lehetett a műsor!

Marie_Marel2011. május 5. 22:28

No, megtörtént!
Elöljáróban ennyit: nekem hatalmas élményt jelentett. :-))
Már a környezet is gyönyörű. Az épületen felismerhetőek a szecesszió jegyei, igazán impozáns, méltó helyszínt biztosít kulturális eseményeknek. Már az is élményszámba ment, hogy megcsodálhattam.
Valamivel kezdés előtt érkeztem, így Janóékkal együtt alkalmunk nyílt az esemény előtti kis csevegésre is. Beszélgetés közben megérkezett Szentmártoni János, az Írószövetség elnöke is. Asztalunkhoz ülve volt időnk még egy kis csevegésre is. Mondanom sem kell, mekkora élményt jelentett számomra barátságos egyénisége.
Végül kezdetét vette az ünnepi műsor, az Írószövetség legújabb tagjainak bemutatkozása. Az ''újak'' a legkülönbözőbb korosztály tagjai közül kerültek ki, egészen fiataltól a 73 évesig terjedt a skála. (Jót mosolyogtam magamban : ''van még időm''...)
A legidősebb ''újonc'' műfordító, és szonettíró. Két igen jó szonettjét ismerhettük meg életútján kívül.
Bemutatkozott többek között egy irodalomtörténész hölgy is, aki igen érdekes részletet olvasott fel tanulmányából, melyet a magyar szerzők és az irodalmi Nobel díj kérdéséről ír. Kik kerültek közel a magyar irodalom képviselői közül jelöltként a Nobel díjhoz, és azt a kérdést feszegette, hogy mi az oka annak, hogy ilyen kevésszer jutottunk ehhez közel.
Igen érdekes eszmefuttatás volt.
Egy úr arról beszélt, hogyan reformálta meg a Szózat énekelt formáját prozódiailag. Ismertette pályafutását, igen nagy lelkesedéssel, hittel szólt a zenéhez fűződő kapcsolatáról. Beszéde közben megállapítottuk, bizonyára órákig tudna beszélni a szívének kedves témáról: méghozzá igazán szórakoztató módon.
És nehogy csak másokról essen szó, eljött az idő, amikor Pap Für Jánost szólították. Bevallom, helyette az én torkom szorult össze. Arra gondoltam, mekkora eseménye is ez Janó életének. Mekkora utat tett meg néhány év alatt. Büszke vagyok rá, hogy hűséges maradt kedves oldalunkhoz, a Poethez.
Röviden, összeszedetten mutatkozott be és két versét olvasta fel igen nagy sikerrel. (Büszke voltam rá: naná!)
Még néhány bemutatkozás és lassan a végére értünk a körülbelül kétórás programnak.
A műsort rövid kötetlen beszélgetés követte.
Számomra feledhetetlen élmény volt. Mindenki sajnálhatja, aki nem jutott el: egy nagy élménnyel lettek szegényebbek.

Marie_Marel2011. május 5. 15:07

Kár... Szívesen találkoztam volna veled.  :-(

V.Csilla2011. május 5. 14:10

Bocs János, ha mégsem jönne majd össze, most derült ki, hogy tovább kell bentmaradnom.
Azért lélekben ott leszek ám! Csilla

V.Csilla2011. május 5. 13:20

műsoridőben úgysem csörgök rád! majd meglátom bíztos fognak közben tapsolni. Kell valami belépő? Igyekszem elindulni, csak itt 5 kor kezdődik a KRESZ tanfolyam és csak remélem nem fognak sokan késni. Mindenképp arra megyek, nincs estélyi rajtam, majd megmondom, hogy takarítani jöttem!  :-) Mindenkép megnézem akkor a nagy eseményt! Csilla

janow2011. május 5. 12:32

Ha én esztet hamarabb tudom!
Gratula Jánosom!. Azé a blogodban majd meséjjé valamit az esemény után. A druszámnak meg üdvözletem.

furjanos2011. május 5. 11:46

besurrantalak valahogy :-) mondd, hogy a bemutatkozásra jöttél. itt van esetleg a telószámom: 06-302955142

Holdsugar2011. május 5. 11:42

Csilla, szerintem biztosan be lehet surranni...
János örülne neki ha mennél...  :)

V.Csilla2011. május 5. 10:14

Gratulálok!
sajna 5.30 ig dolgozom. és itt van az Operához közel... de sajnálom! megpróbálhatnék hamarabb meglógni, de akkor is késnék...Nem tudja valaki, be lehet surranni észrevétlen kezdés után is? Csilla

K.Eszter2011. május 5. 01:00

gratulálok
mint barb