szonettverseny

Írjunk előre megadott rímekre szonettet. Alapforma(petrarcai szonett) abba abba cdc cdc. A sorok 10 vagy 11 szótagos jambikus sorok legyenek.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Törölt tag2019. december 29. 14:31

Törölt hozzászólás.

Rozella(offtopic)2019. december 29. 14:04

@Törölt tag: Klári tudná megmondani, (mivel megírtam neki anno privátban, még a topic indításakor, hogy én csak egy próbát teszek, mert a szonett nagyon távol áll tőlem...) Azóta be kellett látnom, hogy előítéletesen semmit sem tudtam a szonettről, /még most sem sokat.. :)/ és csak azt vettem észre, hogy kezdtem kifejezetten élvezni ezt a játékot; az "eredményt" és az eredménytelenséget pedig azóta láthatod.. :), de mi itt mindannyian ÖNKÉNT döntöttünk úgy, hogy előbb gombot választunk és csak aztán keressük, vagy varrjuk meg hozzá mi magunk a kabátot... :) Az aszklepiadeszi strófa rajtam is kifogott, egyet írtam becsületből, kvázi bizonyítva magamnak, hogy tudnék tán, ... de nem akarok mekkmester lenni, úgyis csak el..- szabnám azt a kabátot.. :)

@Edeke: Szerintem értjük egymást, és ez jó!  :) Talán annyit fűznék még hozzá, hogy olykor nehéz különbséget tenni a "bénázás" /mert ezt mindannyian el-el követjük/ és a szándékos trollkodás között..., de ez valószínűleg nem is a mi dolgunk.

Törölt tag2019. december 29. 13:56

Törölt hozzászólás.

Törölt tag2019. december 29. 13:44

Törölt hozzászólás.

Mersinho(offtopic)2019. december 29. 13:02

@Törölt tag: Nincs semmi baj a szunya szóval. legalább nem lett olyan elrugaszkodott z egész  :D Köszönöm, hogy olvastál...

Edeke2019. december 29. 12:43

Boldogulj Évet

Cseréld a szemüveglencsét,
Tessék van nálam, egy marék,
Az egyik bajt lát, az szerencsét,
Félig, vagy tele a fazék..

...Te döntöd el, s az ebéd
ízlik-e?- annak a sorát,
nem dönti el semmi pecsét,
nem leled a megírt nyomát.

Csak keresd fel a lelked zugát,
hol a szivárvány ívelő,
hol ott van minden mit elértél,

Vagy, csak vágj egy jó nagy szunyát,
ne légy múlt-baj-viselő!
Itt az új év....mindjárt éjfél...

Edeke(offtopic)2019. december 29. 12:24

@Rozella: Teljes mértékben egyetértek veled. És átgondoltam a haikus megjegyzésedet is, és belátom nincs teljesen igazam. Csak olyan kicsi itt az aktivitás, és még, ha "bénáznak...bénázunk" is, talán abban is van valami jó dolog. Persze sokan csak azért írnak valamit, hogy jelen legyenek. Verset, csak a megjelenés miatt, kritikát, csak a visszakritika miatt, (jajj a kritikát, naggyon idézőjelbe kellett volna tennem...tetszik, jó vers stb) Szóval...meg kell találni az arany középutat, ami már nem középszerű, de elismerve az oldal látogatóinak ÁMÁtőr szintjét.

Rozella(offtopic)2019. december 29. 11:39

@Edeke: ... "ha valaki kritériumokat támaszt egy feladathoz, ne legyen elnéző, hisz az elbagatellizálja a dolgot. "

Ez az alapvetésed annyira helytálló, hogy talán más fórumok játékaira is igaz lehetne: pl. ha az a feladat, hogy 1db. szót kell megadni címnek, akkor ne legyen kettő, vagy még több szó; ha a feladat az, hogy néhány versszakban kell írni, akkor ne egyetlen `versszakban` odavetett pár sor legyen; ha rövid verset kell írni, akkor az valóban legyen rövid, és ne litánia; ha új topic jön létre, akkor legyen egyértelmű, hogy mi a célja és mi a feladat; ha 10 db. megadott szóval lehet verset írni egy hétig, akkor ne hozzon egy újonnan regisztrált valaki (azonnali ténykedéskén)t hol hetet, hol nyolcat, hol tizenhármat, pláne ne idő előtt…; ha limerick, akkor legyen az, ne csupán olcsó humorba bujtatott, szótagolt erotika; ha haikut kell írni, nem árt, ha legalább hasonlít a haikura… Csak jelzem, bár azt hiszem rossz helyen, hogy maximálisan egyetértek veled, mert tényleg „olyan jó (lenne) játszani." ...

@Törölt tag: Értelek és egyetértek. Egy játékban sem kell önmagunkkal meghasonlani... "A szabadság jó dolog" valóban. Az egyéni szabadságot - szerintem - egy játék keretei között is remekül lehet érvényesíteni, nem beszélve arról, hogy a szabályok betartásával megtiszteljük a játszó-társakat is... Amit én picit másképp érzek, az, hogy a forma sosem lehet "börtön", a forma csupán egy adott keret. A forma és a tartalom teljessé tehetik egymást, de ha egyik a másik rovására érvényesül, az disszonanciához vezet, és valami sérül... Vannak kötött formák, vannak játékszabályok, ezt tudomásul kell(ene) venni. Nem lehet tökéleteset alkotni, de jót igen, és itt azt hiszem eddig is mindenki erre törekedett...  :)

Maria_HS2019. december 29. 11:12

Néhány jó tanács
Válogatom szorgosan a lencsét,
Tavalyról maradt talán egy- két marék.
Remélem meghozza a szerencsét,
Kéne valami jó varázs fazék.

Éjfél után szánom tán ebédre,
S mindenki várja ki szépen a sorát.
Terítőt cserélek rajt a pecsét,
Babonából rossz kimosni a nyomát.

Most ne takarítsd lakásod zugát,
S kölcsön se adj, ma semmit akárki jő.
Vedd számba amit tavaly elértél.

Légy vidám s sose színleld a szunyát,
Pillanat mindent szépít` gondviselő.
Szavamra, figyelj ha itt az éjfél.

BakosErika2019. december 29. 10:22

Köszöntő

Adjon az Úr neked malacot, lencsét,
rotyogjon majd minden üres fazék,
adjon nekünk egészséget, szerencsét,
ne csak pénztől dagadjon a marék.

Asztalokra kerüljön finom ebéd,
-kérjük mi a jókívánságok sorát...
szívekben lángoló szeretet-pecsét,
mindenkiben hagyja zálognyomát.

Béke járja át a Föld zegét-zugát,
figyeld meg a lelkedben mit hív elő,
azután légy büszke amit elértél.

Ám soha ne vágd be a közöny-szunyát,
tudod, a gonosz éhes és viselős,
felfal embert, Istent ha jő az éjfél.

Edeke(offtopic)2019. december 29. 10:12

@Törölt tag: a videojátékokban vannak kiskapuk. " csalások" ezek a játékost is átverik akik élnek vele. A siker nem teljes, csak könnyű. Egy " nagyobb küzdelem" után édesebb a megelégedés. Szerintem, ha valaki kritériumokat támaszt, egy feladathoz ne legyen elnéző, hisz az elbagatelizálja a dolgot. Ill, ha mindenki szabadon változtathat, akkor mi értelme a feladatnak?

Törölt tag2019. december 29. 07:02

Törölt hozzászólás.

Törölt tag2019. december 29. 06:58

Törölt hozzászólás.

cseszlovak2019. december 28. 23:43

bírod ugye ha van elég lencse
és nem cseszegetnek folyton haverék
ideál állapot nagy szerencse
ha heverhetsz naphosszat mint a herék

kisujj se mozdul - készül ebéded
kivárod rendben a magad kis sorát
restséged nyomja rá a pecsétet
így bekkeled ki addig a vacsorád

majd vén terem álmodó kis zugát
könnyen belakni igyekszel ívelő
háttal a párnán mit gyorsan elértél

takarót füldugót még s a szunyát
bevágod hiába semmit viselő
szeretőd vár hiába ural az éjfél

Edeke2019. december 28. 22:13

@Törölt tag: értem. De ....

Törölt tag2019. december 28. 22:01

Törölt hozzászólás.

Edeke(offtopic)2019. december 28. 21:32

....de miért van megadva szó, ha szabadon lehet változtatni?

Törölt tag2019. december 28. 21:10

Törölt hozzászólás.

Mersinho2019. december 28. 20:43

Meg is jöttem...
Egy Bibliai esetet is belefűztem, legfőképpen a lencse szó miatt..
Na de beszéljen helyettem a vers  :)

Egy fazék lencse

Ha kérnék tőled egy tányér lencsét
Csak annyit amennyi egy kis marék
Adnál? És hozzá sok jószerencsét?
Csak ez, egy nagy piros lencse fazék.

Legyen számomra laktató ebéd.
Ne kövesd ne álljad Jákob sorát!
Ne legyen életeden csaló pecsét
Ne hagyja rajtad a csalás a nyomát.

Hadd érezzem melegsége zugát
Az étel forró felfelé ívelő
Ízét, mellyel Jákobként oly sokat elértél

Hadd élvezem utána a szunyát
Melyet álmodok mint lencsét viselő
Álmodó ember mielőtt üt az éjfél..

Mersinho(offtopic)2019. december 28. 20:20

@Törölt tag: Nem ígérhetek semmit  :D  :D