Ki mondta? Idegeneknek hozzászólni tilos.

Valaki, valamikor mondott valamit, amit az utókor megjegyzett, és a mai napig emleget(ünk). De vajon tudjuk-e ki mondta? Ha tudod, írd le a nevet, és adj új híres idézetet. Ha tudod, ne csak azt írd le, ki mondta, hanem pár sorban ismertesd, hogy miért.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Edeke(offtopic)2017. május 30. 05:14

Csak, ha van hozzá partner. Most elég keményet adtál fel, hiába keresem a neten nem találok, még, csak utalást sem rá. Remélem másnak ismerős lesz.

Kandabula2017. május 28. 20:40

@Edeke: @Marie_Marel már leírta, hogy @Bubooka feladványa nem tartozik az ismert mondások közé, bárki mondhatta egy pingpongmeccs kapcsán, szerintem ő is tréfának szánta ("Ez tök jó mulaccság Edeke...:" ;), így én is tréfásan válaszoltam rá, amit te komolyra vettél. Tehát részemről a feladatot megoldottam, bár miattad kitöröltem. Vagyis most az én feladványom "él", ami így hangzik: "Hat Pekár vagyok én ehhez!" A mondat egy vita kapcsán hangzott el, egy igencsak ismert író szájából. A magyar anekdotakincs része.

Edeke(offtopic)2017. május 28. 20:20

Nem tudom mit írjak, ez egy játék, remélem olyan sikeres lesz, mint a "Mit akart a költő" Ennek szellemében: Valaki, valamikor mondott valamit, amit az utókor megjegyzett, és a mai napig emleget(ünk). De vajon tudjuk é ki mondta? Ha tudod, írd le a nevet, és adj uj hírös idézetet.
Nem a megfejtésed nem tetszett, sőt csodáétalak, mivel én nem tudtam, pusztán felhívtam a figyelmedet, hogy nem adtál uj feladványt. Most meg megfejtést. Csak ezt a két dolgot kellene elméletileg leírni. De örülök neki, sőt támogatom, hogy többet kommunikáljun, de! ne töröld, mert ufgy értelmetlen lesz a későbbi olvasó számára. Elnézésedet kérem, vicces akartam lenni, de nem sikerült.

Kandabula2017. május 28. 19:13

"Hat Pekár vagyok én ehhez!"

Kandabula(offtopic)2017. május 28. 19:06

@Marie_Marel: én tudtam, meg is válaszoltam, de Edeke-nek nem tetszett, így aztán töröltem.

Marie_Marel(offtopic)2017. május 28. 16:05

@Bubooka: ez nem tűnik "az utókor által megjegyzett", ismert mondásnak...

Kandabula2017. május 27. 22:34

Ezt a hozzászólást a szerzője törölte.

Edeke(offtopic)2017. május 27. 15:30

@Bubooka: Csak, ha van hozzá partner. Most elég keményet adtál fel, hiába keresem a neten nem találok, még, csak utalást sem rá. Remélem másnak ismerős lesz.

Bubooka(offtopic)2017. május 27. 07:37

Ez tök jó mulaccság Edeke... :)

Bubooka2017. május 27. 07:33

@Edeke: DartVéder :)
" Csusza volt Petikém???"

Edeke2017. május 26. 18:52

@goalking: Mark Twain

Új: "Én vagyok az apád!"

goalking2017. május 26. 16:21

Vegetius

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még mindig csak a cipőjét húzza fel."

WhiteWolf2017. május 26. 12:09

@Edeke: Kádár János

Új:
"Ha békét akarsz, készülj fel a háborúra."

Edeke2017. május 23. 05:24

"elvtársak! ami krumplileves az legyen krumplileves"

 
1...140141142