Könyvajánló másképpen

Egy könyv figyelembe ajánlása a benne lévő kedvcsináló, 3-10 mondattal. (Esetleg rövid saját verses ajánlással)

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Perzsi.2022. április 26. 19:46

Sándor Anikó:Hamis profil
*
Álarcot hord éjjel-nappal,
nem.bratyizik le a pappal,
mert élete a képmutatás,
s ilyenkor smafu a vallás...

Edeke2022. április 26. 18:04

@Angyalka73: de mire gondoltál?

Angyalka73(offtopic)2022. április 26. 17:14

@Edeke:
Így utólag azt hiszem, hogy kissé sértőnek gondolom azt, amit itt ÉN írtam neked  :(
Ezért BOCSÁNATot kérek.
Üdv.

Perzsi.2022. április 26. 17:03

Hm

Edeke2022. április 26. 14:49

@Angyalka73: ?

Angyalka73(offtopic)2022. április 26. 14:24

@Edeke:
Egész érdekes volt a 0 oldalas tartalom  :))🤔
Igazán köszönöm az élményt 🥰👍

Perzsi.2022. április 12. 19:35

Viviane Villamont: Kisdarázs

"A Mirci és a Micó őrjöngenek.Mircinek fogytán az ereje.Fehér hab van a szája szögletében.Mircó veszetten forgolódik.A farkára kötött lábas nekiütődik a locsolókannának,Micó iszonyú nagyot ugrik,a szeme majd kiugrik üregéből.Felborzolja a szőrét, kimereszti a karmait, és elkeseredetten miákol.

Perzsi.2022. február 18. 11:12

Beczássy Judit :Egyszer vagyok fiatal!

-" Vargyasné kedves,ne erőltessék szegénykèt arra,amihez nincs kedve.-Mit tudja ez még,hogy mitől húzódik.-Talán nem látom a Teri sorsát?-emeli Ilus kisírt szemét az anyjára.-S talán nem védem meg?-Téged se hagynálak,ne félj.De a gyárról.mondj le,oda nem mégy!-Ezt már a vendéghez címezi,s szembe is néz vele.-Azt még meggondoljuk-emeli fel a fejét Vargyas,s dac ül a szemében.Azért is megmutatja,hogy ki az úr itthon.Ha nem alázta volna meg az elébb az asszony,most kitartana a szándéka mellett:szolgálják össze a kelengyét,ahogyan az anyjuk is tette,s majd kinéz nekik egy rendes szaktársat,s élhetnek nyugodtan . De ha az asszonynak közbe kellett szólni,hát most nyeljen ő is.

(Kispolgári élet a háború utáni szocializmusban,ahol is a gondolkodásmódban még erősen érződik a régi cselédvilág hozadéka. Harc a jobb megélhetésért,a megbecsülésért, a hiearchia létráján való kapaszkodás közben.. Egy 16 éves kamaszlány és családja,munkatársai szemén át az akkori élet.)

Edeke2022. február 15. 18:26

Ajánlom magamat. A viszontlátásra!

Perzsi.(offtopic)2022. február 15. 17:46

@Daneel: Angol szókincsem kb 50 szó. A fordítót használom ugyan, de csak pár mondat erejéig.

Daneel2022. február 15. 15:03

@Perzsi.: De amúgy, ha jól tudsz angolul, akkor van erre a Thug Notes sorozat youtube-on:

Perzsi.(offtopic)2022. február 15. 14:34

@Daneel: Látod az ilyen ismertetők a figyelemfelkeltők. Sok könyv van még a listámon, de ezt is beteszem az olvasandók sorába. Köszönöm.

Daneel2022. február 15. 14:31

Az az igazság, hogy egy ideje gondolkodtam egy hasonló blogbejegyzésen. Legyen!

Philip K. Dick - Az ember a Fellegvárban

Meg kell hagyni, Dick egyedi. Én szeretem magamhoz ragadni Dicket, mert borzasztóan mélyre hatol a témáiban, a végén pedig örömmel tölt el a műveinek az olvasása. Mondhatni, Dick-függő lettem az idők folyamán.

Az ember a Fellegvárban nem sci-fi, hanem alternatív történelem! Dick 1962-ben alkotta meg a művét, hogy az olvasót 1962-be repítse. Csak egy másikba. Ha mindig is zavart, hogy Hitler veszített, és hogy a Mars kolonizálása később történik meg, mint a televízió széleskörű elterjedése, akkor ez a te világod. Dick, ahogy Lem is mondotta volt, egy prófétajellegű író. Érdekes víziókat gyömöszöl mondatokba, az emberi- és a néplélekre pedig kitűnő rálátása van. A japán karakterei érezhetően japánok, a németek pedig érezhetően nácik. Nem modern, traumatizált németek, hanem tősgyökeres, barbár-kulturált, szőke ciklonok, akik valahogy remekül ötvözik a német romantikát, a német akaratfilozófiát és a klinikai pszichopátiát.

SPOILER KEZDŐDIK, SAJÁT FELELŐSSÉGRE OLVASD

Miről szól a könyv?
A távol-keleti horoszkóp annyira megihlet egy göndörhajú alkeszt, hogy az ír egy könyvet, amit a világ német felén betiltanak. Egy olasznak álcázott ária bérgyilkos úriember, aki még kamionosnak is álcázza magát, megpróbálja megölni az illetőt, de egy stratégiai shoppingolást követően az újdonsült barátnője leszúrja. Ő felkeresi a rejtélyes úriembert, aki éppen házibulizik, beszélgetnek, családik benne, majd elsétál. Eközben az amerikaiak kihasználják a japán naivitást, és műtárgyakat tömegtermelnek nekik jó pénzért. Egy tehetséges művész kiszáll a bizniszből, hogy maszekban ipari eszközökkel szocreál fémdarabokat adjon el ékszerekként, ami annyira sikeres lesz, hogy érthetetlen okokból lesittelik, majd szabadon engedik, mert a japán fejes dacból megkegyelmez neki. A japánok valahogyan meglátják az amorf fémdarabokban a világ értelmét és az őseik szellemét, ezért az egyik helyi hamisítónak lelkesen elkezdik propagálni, hogy ezekből a fémszilánkokból tök jó műanyag talizmánokat lehetne csinálni tömegtermelésre. A hamisító, akinek az egész, háború utáni élete a japánok átveréséről szólt, megsértődik a világ talizmánalapú bepalizásának a gondolatán, és elsétál, miközben titokban kanos, ha az említett japán úriember feleségére gondol. Közben egy rejtélyes svéd üzletember, aki német, és nem is üzletember, megérkezik San Franciscóba, hogy egy nyolcvanéves nagypapit átrángatva a fél világon, titokban közölje vele, hogy a németek egy japánok elleni atomtámadásra készülnek. Ez a Pitypang terv. Itt az igazó háborús bűnös az volt, aki elnevezte ezt a hadműveletet. A találkozó megtörténik, de a gyanakvó német félkatonai egységek megrohamozzák őket, majd sajnálatos módon a támadók mind megmurdelnek. Mindenki boldog, kivéve egy japán úriembert, aki a taóval összeegyeztethetetlennek tartja, hogy egy hamisítvány polgárháborús fegyverrel agyonlőtt két támadót. Ő a mély elkeseredésében úgy dönt, hogy utazni fog egyet a villamoson, majd egy fémet szorongatva megfejti az élet értelmét. Nem jár sikerrel.
A könyv felénél meghalt a Führer. Ez egy érdekesen megírt, de túlságosan is nyitvahagyott történetszál lett. A könyv maga könnyen lehetett volna kétszer ilyen hosszú, kifejthette volna, ki lesz végül a Führer utódja a belharcok után, mi lesz a Pitypang-hadművelettel, illetve kitérhetett volna arra is, hogy volt-e bármi jelentősége annak, hogy a keleti asztrológia múzsaként iratott egy alternatív történelmi regényt az amerikai Középnyugat legrészegebb emberével.

Szeretem ezt a könyvet, de egy picit csalódtam benne. Ha a totális állam elnyomásának a viszontagságairól akarok olvasni, akkor az 1984 vagy a Sorstalanság kenterbe veri. Ha elképzelt társadalmi struktúrákról akarok olvasni, akkor ott van Asimov. Ha furcsa környezetben elhelyezett karakterek viszontagságai és érzelmei érdekelnek, akkor ott van King bácsi. Néhány, lazán kapcsolódó történetszálon keresztül mutatta be Dick a korszak amerikai nyugati partjának a mindennapjait. Ezt jól meg is tette, de a hiányérzetem megmaradt. Az összbenyomásom jó, és ajánlom is ezt a könyvet, de a kedvencem nem lesz, mert bár több tekintetben is jó könyv ez, de egyikben sem kiemelkedő.

Ötletesség: 8/10
Életszerűség: 7/10
Történet: 7/10
Érzelmi mélység: 6/10
Befejezés: 3/10
Swag: 7/10

Perzsi.2022. február 15. 12:43

@Daneel: Szia. Szerintem semmi akadálya nincs. A fórum leírása csak röviden eszközölhető, én pedig elmulasztottam odaírni, hogy az első hsz-ben kibővítem. Igen, azt is szerettem volna írni, hogy saját szavakkal is ismertessünk, népszerűsítsünk könyveket. Sokszor a neten fellelhető rövid leírások nem keltik fel a figyelmet. Főleg, ha olyan írja, aki nem is olvasta a valós könyvet Örülnék, ha te írnál ajánlót, s akkor a többiek látnák, hogy azt is lehet. Mindent lehet, hogy az emberek olvassanak végre.  :-)

Daneel(offtopic)2022. február 15. 11:02

Bonjour !
Az ötlet tetszik, de lenne egy kérdésem. Lehet-e itt könyvet prózában, saját szavakkal, sarkított leírással ajánlani?

Perzsi.2022. február 15. 10:20

Robert Jungk:A hamu gyermekei
"Kilenc nappal Hirosima pusztulása után M.Kazuo, aki maga is éppen hogy megmenekült a pusztulástól, készakarva megsemmisítette az egyetlen értéket, amely holmijából megmaradt. Ezt a celekedetét nyugodtan, ünnepélyesen, csaknem szertartásos mozdulatokkal hajtotta végre, de szép , ovális arcán bizonyára nár akkor is az a komor gyűlölet tükröződött, amelyet azóta úgyszólván mindenki , aki , M .Kauzóval csak egyszer is találkozott, megfigyelt. Annak az első megfontolt " gyilkosságnak"- így értelmezték utólag e cselekedetét-egy könyv esett áldozatul."