Sanghaj VB 2011

Hajrá magyarok!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

koricis2011. július 30. 19:26

Jogos, a túlzott magabiztosság sose jó. De nem hinném, hogy csapatunk a 3. negyedtől (2. negyed vége volt 9-6) elbízva ugrott volna a medencébe, mivel a 2004-es olimpiai döntő óta csak egyszer tudtuk a szerbeket megverni, akkor is egy eb csoportmérkőzésen (nem véletlen hívtam őket a mumusainknak), tehát ha valakiktől jogosan félhettek a fiúk, azok egyértelműen a szerbek. És ezt be is bizonyították azzal, hogy feljöttek a hátrányukból és a hosszabbításban (sajnos) megvertek minket.

ROBBIEASK2011. július 30. 16:12

''Igen, ennek a csapatnak a bronz amúgy sem mérce.'' Ebben is látok problémákat, az ilyen hozzáállásban. Amikor túl nagy mellénnyel huppan vízbe az ember. Lehet, hogy a szerbek ellen a 2. negyedben már ez a hozzáállás működött részünkről.

Ross2011. július 30. 15:15

Igen, ennek a csapatnak a bronz amúgy sem mérce. Jövőre olimpia, és nagy szükség lenne erőnléti fejlődésre, ami megalapozná az önbizalmat, a mentális koncentráció-képességet is. Elég fiatal a csapatunk?

koricis2011. július 30. 14:31

Pedig a végén, hogy feljöttünk egy gólra (öt gólos hátrányból). A végeredmény Horvátország-Magyarország 12:11. Ha nem a mumusainkat kapjuk az elődöntőben (szerbek), akkor szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy döntőt játszunk vagy ha nem is, akkor megszerezzük a bronzt, de ha ellenük kikapunk, az mindig annyira bosszantó és csalódáskeltő, hogy ha még utána van meccsünk akkor mentális hátrányból indulunk azon.

ROBBIEASK2011. július 30. 11:16

4. a férfi vizilabda csapat.

koricis2011. július 29. 16:22

Gyurta Dániel megvédte római vb címét 200 méter mellen!!! Az 150-es fordulónál Kitajima még fél testhosszal vezetett óriási hajrát nyomott le a mi Danink! Megnyugodhatunk, lett arany érmünk a sanghaji vb-n is! Büszkék lehetünk Gyurta Dánielre.

koricis2011. július 28. 18:28

Kár, hogy szerbek fel tudták hozni a meccset 4 gól hátrányból... Akire a legbüszkébb vagyok erről a vb-ről az Kis Gergő. Szegénykémet már többször láttam világversenyen 800 méter gyorson és mindig 6-8. helyen végzett. Most egy elképesztő nagy hajrával, hatalmas bravúrral megszerezte a bronzérmet!! A legfakóbb érem az ő kezében, jobban csillogott mint a győztes kezében az arany. Nagyon örültem neki. Cseh Lacinak reális esélye volt a 200 vegyesen a bronzéremre - Lochte és Phelps ebben a számban legyőzhetetlennek bizonyult idén - és meg is szerezte. Viszont az hatalmas meglepetés volt, hogy nem tudott bekerülni Laci a 200 pillangóban.

Ross2011. július 28. 16:10

Izé... Lehet, hogy ezt inkább a társ-rovatba kellett volna írnom, bocs.  :(

Ross2011. július 28. 16:09

Az úgynevezett ''nagy világverseny nélküli'' foci-nyárban egymás után jöttek (és még jönnek) a nagy FIFA rendezvények: női VB, férfi U17 VB, U20 VB. Sehol nem vagyunk, dupla értelemben...

BZ2011. július 28. 15:25

Én dolgoztam és délre nagyon fontos lett volna odaérnem egy helyre minden szempontból. Fél 12-kor megálltam és beszaladtam egy lottózóba, hogy feladjak egy szelvényt, akkor láttam, hogy megy a meccs tévében. Fél 1-kor jöttem ki. Hajrá magyarok!

ROBBIEASK2011. július 28. 12:40

Lehet, hogy a fiúk a 3. negyedben már elhitték, hogy győznek. Sok eltotojázott támadásuk fejeződött be gól nélkül. Amilyen óriási bravúros gólokat lőttek, annyira pocsék támadásokat vezettek később. Fizikailag valószínű erősebbek voltak a szerbek jelenleg.

Ross2011. július 28. 12:31

Férfi vízilabda, a döntőért: Magyarorzág - Szerbia 14-15, josszabbítás után. Mit lehet erre mondani? Csak a végeredményt látva azt, hogy ezen a szinten egy góllal bármikor, bárkitől ki lehet (szabad) kapni. Igen, de négy, majd szinte végig három gólos vezetés után... Kár érte, persze nem tragédia.

ROBBIEASK2011. július 23. 14:21

Orbán Viktor neve hallatán, ha nem is elsőre manapság, de a foci is beugrik az emberek gondolatába. A kormány által támogatott sportágak azért érdekesek, mert csöppnyi jogalapot biztosítanak ahhoz, ha a csapat világversenyen szerepel, hogy számonkérjék a finanszírozás és az eredmény egyensúlyát a magyar polgárok az eredményekben megnyilvánulva. Úgy is mondhatnám, ha valamit nem támogatsz, jogod sincs számonkérni a megszületett eredményt.

Ross2011. július 23. 14:13

Nem tisztem védeni a pénzosztogatókat, és csak kósza hallomások alapján mondom: szerintem a legutóbb megígért nagy pénzből nem kifejezetten a foci, hanem öt csapatsportág (foci, jégkorong, kézilabda, vízilabda, kosárlabda) részesül valamilyen arányban. Amúgy meg sok sikert a lányoknak (is) a következő nagy versenyen!

ROBBIEASK2011. július 23. 11:47

Ezen a mérkőzésen is látszott az a megfontolt, előre látó kapitányi elképzelés, miszerint a mi fiatal csapatunknak nem itt kell győzedelmeskednie, hanem a januári európa bajnokságon, hiszen ott lehet olimpiai kvalifikációhoz jutni. Kár, hogy a távoli lövésektől elbizanytalanított bennünket az a pár blokkolás, de az eredmény reálisnak mondható. A hollandok ellen lehetett volna nagyobb szerencsénk, de jelenleg ez van, fiatalok vagyunk.

ROBBIEASK2011. július 23. 09:21

Ausztrália-Magyarország 9:30-tól M1-en
Hajrá magyarok!!!!!

ROBBIEASK2011. július 21. 18:27

Hajrá lányok! A holland válogatott csapat tagjai a 2012-es olimpiáig 1 éven keresztül, együtt készülnek és minden támogatást megkapnak kormányuktól, hogy a legjobb eredményt érjék el. Győzzük le őket Londonban édes hazánk kedvéért.

ROBBIEASK2011. július 21. 17:01

Hajrá lányok! Több szurkolótok is mondta: Nektek nem földrészeket kell legyőznötök, hanem a miniszterelnök urat, hogy elhiggye van a focin kívül egyéb emberhez méltó labdajáték is. Mindent bele egyszer még állami támogatást is kaptok, mint a többi kiváló csapat a világon.

Ross2011. július 21. 16:53

Köszi, hogy megírogatod ezeket - különösen a női meccsek nagyon nem-emberi időpontokban vannak. Azért egy rettentően nagy zakóról a híradás kimaradt...

ROBBIEASK2011. július 21. 16:47

9:9 ez az. Jöhetnek az ausztrálok, hajrá magyarok!!!