Gyermekszáj - humoros elszólások gyűjteménye
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
turk.eva2026. június 1. 02:17
Nagyon jó! :)
Pera762026. május 31. 20:50
@turk.eva: :)
Most már betöltötte a 3 évet.
Biciklizik. Valamit kérdek tőle.
- Nem hajjom, nagyi. Túj vagyok az Ópejencián!
- Jól van. - válaszolom. Ha visszaérkezel, szóljál!
A dédi ugye sûlyos demens. Zselykének nincs tesója.
- Hol van a kistestvéred? Kérdi dédi.
- Nekem nincs kistestvéjem, dédi!
Az anyjához fordult (panaszkodni): - Minden ájdotta nap ugyanazt kéjdi!
turk.eva2026. május 13. 14:41
Mennyi mindent tud. (A kankalinra értem)
A másik haláli, nagyi :))
Pera762026. május 7. 15:04
Zselyke, a kis 3 éves a helyi kisboltban levesz a polcról egy Teddi gyümölcspürét. Felfelé emeli:
- Nincs jejájva a gajanciája. Kommentálja.
A minap mondta nekem, te kis nagyi.
Örültem, de vártam, mi lesz belőle. (Tudom, hogy cseles kisunoka.)
Kis kezét szája elé tette, s vigyorogva mondta: dundi nagyi, bajnák a kis fogacskáid.
Pera762026. április 27. 14:38
Vasárnap gyógynövénygyűjtés volt. A kis málnászóival ügyesen szedte az unokám is a kosárkába. Kérdem Zselykétől, mire jó a kankalin?
- Ehe, ehe. Imitálja a köhögést. (Hogy arra való.)
Pera762026. április 25. 20:40
@turk.eva: :)
turk.eva(offtopic)2026. április 25. 17:18
Édes 😊🥰
Pera762026. április 24. 20:33
Magyarázom Zselykének, hogy azért zárunk be minden ajtót, mert a dédi öreg, s butaságokat csinál, az esze elment.
- Hova? - kérdi.
- Azt én is szeretném tudni... Válaszolom.
- Neköm van eszöm... Szejencséje szok. Állapítja meg magáról...
Pera762026. április 24. 20:30
Zselykével ma az állatokról beszélgettünk. Kenguru, jegesmedve - hol él, milyen állat.
Hirtelen kérdem: - Zselyke, a lazac hol él?
- A Penny-ben! Válaszolja nagy boldogan...
(Ott szokták venni.)
Pera762026. április 14. 21:01
A Toyotánk jejobbant. - mondja Zselyke. Ej kejj vinni a jobbant bácsihoz, javítsa meg.
Pera762026. április 14. 20:54
Legkisebb öcsém az oviból anno jött nagy boldogan: A fokhagyma pusturoi (puszturoj). Mondom: az usturoi ( uszturoj), te...
- Nem. Puszturoi.
- Tőlem, legyen.
Pera762026. április 14. 20:51
@Molnar-Jolan: :)
Molnar-Jolan2026. április 14. 18:51
Ki a barátod az oviban?
Máté fülig érő mosollyal: Natálila!
Buszon:az Irányi utcánál kell leszállni..
Később Máté: Jön az ijányító utca!
Pera762026. április 14. 15:56
Zselyke: - Anya jó, apa jó, nagyi jossz.
Kérdem, miért vagyok rossz, te?
Zselyke: - Mejt azt mondtad neköm, hogy ejnye-bejnye.
Pera762026. április 14. 08:31
Zselyke: Anyának van egy tászkája, amiben ojvosi művészetek (műszerek) vannak.
JPMate2026. március 24. 14:46
@Abraks_Anna:
Nagy költő lesz.
Pera762026. március 24. 13:05
Zselykének mondom, pár nap és jő haza Szabi báttyus, hoz neked epret.
- Pjésejt epjet? (Liofilizált) Azt szejetem, a fjiss nem olyan finom.
Pera762026. március 22. 18:01
Zselyke vetetett velem egy fiúbabát. Kék kantáros nadrág, kopasz, Lacinak nevezte el.
Mondja az apjának, Jacinak hívják. Van cunija, azzaj pisikáj...
- Az apja: - Ez a baj a világgal...
Abraks_Anna2026. március 18. 11:13
Eszti 4 évesen:
Feldöntötte a tejesbögrét. Azt mondt: kidőlt a tel, tejpocsolya lett :D
Pera762026. március 11. 08:54
@turk.eva: Igen. :)