POEN POET - Így írunk mi - Staféta (Az új feladványra max. 48 órát várunk.)

Találd ki az átírt feladvány-versből, melyik ismert magyar költő műve lehetett a forrás. A visszaigazolt helyes megoldás után, tied a staféta: írj új feladványt! Az átiratod után helyezz el némi utalást/információt, a szerzőről és a forrásról.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Kandabula2012. július 6. 22:51

Az én macskám pedig kitalálta a verset, de nem hajlandó közölni. Ilyen egy dög.

hevesieva2012. július 6. 22:47

Ez az eleje! A kisfiam már kitalálta a költőt, csak a stílus alapján...  :))
Találgassatok!

Kandabula2012. július 6. 22:43

Legközelebb az ''Apostol'' ötvennegyedik sorát fogom bemutatni...

Kandabula2012. július 6. 22:39

Na neeeeeeee!

hevesieva2012. július 6. 22:30

Nem, ez csak az eleje... Bocs. 13 vsz.

Marie_Marel2012. július 6. 22:18

6 soros vers?

hevesieva2012. július 6. 22:13

Nem

hevesieva2012. július 6. 22:09

Bocsi! Férfi a szerző!  :)) Most írtam volna, hogy lord? Félre vittem volna...

Sara2012. július 6. 22:08

Petőfi?

Kandabula2012. július 6. 22:07

Ez egy kedves, leszbikus vers. Semmi gond.

hevesieva2012. július 6. 21:42

Feladvány:

Nem érdekel, ha egy útszéli lady,
De mellettem legyen egészen végig!

Nézzen a szemembe perzselő lánggal:
''A szerelmem vagy, az életem párja.''

Ha egy eldobott, kitaszított árva,
akkor is szeretem, látva a sárban.


hevesieva2012. július 6. 21:01

Amikor például a tűzről, vízről ír valaki verset, akkor is megadott témára ír, kötött, ennél a játéknál viszont hasonlítani is kell az eredetire, de különböznie is. Attól még lehet igazi alkotás! Én az utolsó feladványom kicsit még átírtam és betettem a blogomba! Utalva az eredetire.

Kandabula2012. július 6. 19:28

Nekem is a lelkemből jött, különben nem tudtam volna a költeményeket átírni. Ez a félelmetes az egészben. Belebújsz másvalaki történetébe, sorsába. Egyébként nem tüntetném fel az eredetit. A verssel átléptem saját életembe. De ''tudom, amit tudok'' és Ti is tudjátok...

hevesieva2012. július 6. 19:11

Nem tudom... Ha önálló értékkel bír, még ha más is ihlette, ráadásul feltünteti az eredetit, akkor szerintem mehet!
Igaz, nekem a lelkemből jött.

Kandabula2012. július 6. 19:08

Lelkiismeretfurdalásom volt már Vajda János: Húsz év múlva és Ady Őrizem a szemed-nél is. Szóval maradok annál, hogy ez csak egy játék. Amit vállalok, saját verseim. De játszótárs maradok, mert jópofa dolog.

M.Laurens2012. július 6. 19:00

Kandabula Marhajó átírás, még a betűk is ugyanarra kunkorodtak .  :D (hihihi ! Azért hihihi mert Kandabula nem szereti a smiley-eket  :P )

Kandabula2012. július 6. 18:59

Márpedig más érzéseivel nem játszunk.

Kandabula2012. július 6. 18:56

Amennyiben úgy ítélitek meg, hogy sikerült, annak örülök. Még a lényegre visszatérve: tőlem ez a versem ''gyökértelen'' lenne. Lógna a levegőben. Csak egy játék, semmi más.

Kroki292012. július 6. 18:55

Rakd fel parafrázisként. Az nem lopás!

Kandabula2012. július 6. 18:53

Igazán kedvesek vagytok, de gondom, hogy visszaélnék Juhász Gyula múzsájával. Nem tisztességes. Ezt a verset nem írtam volna meg magamtól, mert élményeim nem azonosak Juhász élményeivel. Ahogy mondják, ő vezette a ceruzámat. Szóval: nem.