szonettverseny

Írjunk előre megadott rímekre szonettet. Alapforma(petrarcai szonett) abba abba cdc cdc. A sorok 10 vagy 11 szótagos jambikus sorok legyenek.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Eleonora2019. augusztus 1. 19:38

Bolyongó

Higgyem, hogy nem lehet semmi módon
mindig csak ilyen epés rémesen
mint most, mikor a betűket lesem,
régi ez az érzés, szinte ódon,

de hát legalább énnekem tessék,
írni szeretnék, szavakat elérni,
elgondolom ha nem lehet megélni,
nem ártok, miért a fenyegetettség,

akarattal nem volt mit túltoltam,
csak sajátom mit eltékozoltam,
megfontolandó, hogy változni jó?

Mert, valóban építő-e ami más,
persze kell a rugalmas változás,
ám sebre hintett só, az, illúzió

Molnar-Jolan(offtopic)2019. augusztus 1. 17:32

@Törölt tag: Ekhión monológja - jó lett és nagyon betalált ez a vágjuk a fát téma. Nálunk mostanában csonkítottak felére két gyönyörű ezüstborókát, (talán meg se marad már) mivel "nem lát ki" a szomszéd...most már kilát, borzalmas a látvány, de őt cseppet sem zavarja.

Törölt tag2019. augusztus 1. 16:41

Törölt hozzászólás.

Törölt tag2019. augusztus 1. 16:39

Törölt hozzászólás.

berenyi.klara2019. augusztus 1. 13:30

módon,rémesen, lesem, ódon,tessék,elérni, megélni, fenyegetettség, toltam,eltékozoltam, változni jó, mi más, változás, illúzió

Adytoll

Szeretném, ha szeretnének.Mi módon?
Egymás húsába beletépve rémesen,
Kergess el, és majd léptedet lesem,
váramból, mi babonás meg ódon.

A mi vad táncunk senkinek ne tessék!
Ezt kell szilaj dühömmel elérni,
és "tornázó vágyaim" megélni,
miket csak szít a fenyegetettség.

De jaj, boros kedvemmel túltoltam,
Nézd, Drágám kincseim eltékozoltam,
hiába súgtad,hogy változni jó.

Mi vagyok? "Föl-fölhajtott kő"mi más?
Jaj "mindenha szándék", de a változás
"Szomorúan magyar" illúzió.

(Csak a betű szerinti idézeteket tettem zárójelbe)

Törölt tag2019. július 31. 21:58

Törölt hozzászólás.

Rozella(offtopic)2019. július 31. 21:57

@Edeke: "ez egy játék" -hát most, hogy így mondod, már leesett,.. de a játéknak is vannak szabályai, sőt íratlan szabályokról hallottál már? Persze viccnek szántad, de nem az. Ha "csak" hárman-négyen olvasgatnánk, itt magunk között azt, ami itt születik, nem is szólnék... de biztos vagyok benne, hogy ennél azért kicsit többen, és nem magyarázkodhatsz mindenkinek. Légyszi, ne morogj Ede, inkább dolgozz a házifeladaton...  :)

berenyi.klara2019. július 31. 21:33

@Edeke: performenszesz  :))szótárírók elé vetendő szó
de ne lógd el a házit mindenféle kifogásokkal

Edeke2019. július 31. 21:32

@Rozella: Valóban nem vagy a humorodnál. Kicsit bánt, hogy ezt gondolod. Azt, hogy ez az én versem, sokáig nem tarthatnám, hiszen aki a rímeket hozta az rögtön lebuktathatna (igaz, kicsit hamarabb, mint gondoltam, ez meg is történt) Tehát kikérem magamnak, azt hogy ne tartsátok ezt humorosnak! Illetve, hogy mást képzeljetek bele, mint aminek szántam. Ez, egy játék, ne rontsátok el ilyen izékkel.

Edeke(offtopic)2019. július 31. 21:28

@berenyi.klara: Najn! Ez egy performenszesz () a cím meghatározza a lényegét. És lássuk be saját tollakkal nehéz plagizálni ugyebár...

berenyi.klara2019. július 31. 21:24

És vannak új hercegi rímek is Bárányfelhő Hercegtől!
fúj, világ, új, virág, lehet, halott világ, szeret, jutalmat ád, semmiben, pusztaság,birodalom,felhőselyem,fák, megkapom

berenyi.klara2019. július 31. 21:18

@Rozella: @Edeke:
Ez a bocsánatkérések éjszakája :) Ede, várjuk a bűnbánó szonettedet Mea Dupla címmel

Törölt tag2019. július 31. 21:17

Törölt hozzászólás.

Törölt tag2019. július 31. 21:17

Törölt hozzászólás.

Rozella(offtopic)2019. július 31. 21:14

@Edeke: én már megtettem korábban, elolvastam az ajánlott verset és egyetértek Klárival, anynira nem vicces mások versét sajátként hozni... még akkor sem ha ilyen címet adtál. Persze nem tudhatom, hogy az illető tudja-e és adta-e a hozzájárulását.., ha igen, akkor bocsánat! (ma este ez a 2. bocsánatkérésem, úgy látszik, ez egy ilyen nap..) Hasonló esteben én ilyen plágiumnak nem örülnék, de biztos nem vagyok a humoromnál...

berenyi.klara2019. július 31. 21:10

@Edeke: bocs :)

berenyi.klara2019. július 31. 21:08

@Törölt tag: nagyon tetszik, és ez jutott eszembe
http://epa.oszk.hu/00000/00022/00381/11693.htm

Törölt tag2019. július 31. 20:54

Törölt hozzászólás.

Edeke(offtopic)2019. július 31. 20:53

@berenyi.klara: ez egészet egybe nézd. (kár, hogy elárultad, vártam azok reakcióit akik nem néznek utána)

berenyi.klara2019. július 31. 20:32

@Edeke: nem szép dolog idegen tollakkal..

Az oldalon sütiket (cookie-kat) használunk egyes funkciók (úgy mint belépés vagy beállítások elmentése) biztosításához, valamint biztonsági okokból. Harmadik féltől származó sütiket használunk a megjelenő reklámok személyre szabása és statisztikai adatok gyűjtése érdekében. A sütikről részletes tájékoztató olvasható adatvédelmi tájékoztatónkban. A süti beállításokat lehetőség van személyre szabni ezen az oldalon vagy az "Elfogadom" gombra kattintva hozzájárulhatsz az összes süti használatához.Elfogadom